Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 296 komentarzy

skangurzały goj z Radomska

Jerzy.63 - Jestem głupi, głupszy ode mnie był tylko Sokrates, ten to już nic nie wiedział, frajer jeden. Jeszcze się tym chwalił, idiota! Tedy za niewinność zainkasował wyrok śmierci. Śmierć frajerom!!!

waldemar m. a wiązy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie dotrzymałem słowa. Nie opuściłem salonu 24 ze względu na sposób w jaki potraktowali mnie czynownicy RRK będący formalnie administratorami salonu. Powody były dwa

 

Nie dotrzymałem słowa. Nie opuściłem salonu 24 ze względu na sposób w jaki potraktowali mnie czynownicy RRK będący formalnie administratorami salonu. Powody były dwa:
Muszę przyznać, że było mi przyjemnie kiedy moi salonowi faworyci spotkali się razem (nie po raz pierwszy) i zgodnie ocenili twórczość Pana waldemara m. Autor tego bloga wziął chyba za punkt ambicji poprawienie Einsteina a wyszło, że nie zna fizyki na poziomie podstawowym.
Pierwszy raz moi ulubieńcy postanowili dokształcić rajdera135 w temacie polityka władz australijskich wobec Aborygenów. Rajder wszelako nie spokorniał, podobnie jak waldemar m.
 
Podobna przygoda przytrafiła się i mnie, tyle że w realu a w rolach głównych wystąpili:
 1. Technikum Rolnicze w Dobryszycach k/Radomska
 2. Dyrektor i nauczyciele tegoż
 3. okaz wiązu szypułkowego rosnącego przy wejściu na plac szkolny
Drzewo to zostało błędnie oznaczone jako wiąz pospolity . Żeby nie było wątpliwości, że oznaczający to drzewo (dendrolodzy! Jak się wkrótce okaże) odwalili fuszerkę, umieścili oni pod polską nazwą „wiąz pospolity”, nazwę łacińską: Ulmus campestris L. Zwróciłem dyrektorowi uwagę, że to jest jednak jest inny gatunek wiązu, nie zdążyłem jednak wytłumaczyć na czym polegają różnice między obu gatunkami, gdyż dżentelmen ów ofuknął mnie: „Panie, ja do tego brałem dendrologów z Bełchatowa” Napis „wiąz pospolity” pozostał (było to ponad 10 lat temu) i zapewne kompromituje szkołę do dziś. Szkoda że nie zauważył, że właśnie to jest przerażające. Nie wydało mu się możliwe by „człowiek z ulicy” mógł posiadać wiedzę na temat tak fachowy, że aż trzeba było wzywać do tego „fachowców” z Bełchatowa a ci wzięli za to pieniądze i spartolili robotę. Rzecz w tym, że wiąz szypułkowy jest gatunkiem wyjątkowo łatwym do oznaczenia, posiada cechy pozwalające go odróżnić od 2 innych, krajowych gatunków a także od gatunków obcych, oraz, że w przeciwieństwie do wiązu pospolitego i górskiego nie krzyżuje się z nimi.
Nie przyszło mu też do głowy, że jest dyrektorem Technikum Rolniczego, które nie jest ani Oxfordem ani Yale: tutejsi uczniowie mają się nauczyć odróżniać żyto od pszenicy (to umieją, ciągle im jeszcze słoma z butów wychodzi, z przewagą żytniej) a nie zgłębiać tajniki ewolucji czy czy skład chemiczny kwasu dezoksyrybonukleinowego, „messenger-RNA”, czy wreszcie adenozynotrójfosforanu. Jakżeż dyrektor miał zweryfikować moją opinię? Zapytać nauczycieli biologii czy przedmiotów pokrewnych? Wolne żarty; oni przechodzą codziennie obok kpiny, którą z siebie i ze szkoły zrobili osławieni fachowcy i nie reagują: ich też nie nauczono odróżniać od siebie gatunków wiązów. Doszedł tedy do wniosku, że to jest taki wiąz jak orzekło bełchatowskie oficjum.
Tak też wygląda edukacja w polskim wydaniu: źle wyedukowani nauczyciele, edukują w ten sam sposób uczniów a cała nauka zostaje sprowadzona do roli liturgii, gdzie nagradza się uczniów za odgadnięcie celów programów szkolnych a nie poznanie jakiegoś ułamka rzeczywistości. Forma zewnętrzna tej liturgii przybiera pozornie bardzo uczone formy naukowej, ale pożytek z tej nauki jest żaden. W ten sposób można co najwyżej wykształcić następne pokolenie nauczycieli-idiotów, czyli ludzi, którzy zgłębili tajniki tej liturgii.
Przed wojną, w innej części powiatu radomszczańskiego, we wsi Zagórze k/Wielgomłyn była sobie szkoła powszechna, gdzie uczyła się moja śp. Mama. Nauczyciel biologii, pan Sowiński brał dzieci na pobliską Chełmską Górę i pokazywał im jak wyglądają przylaszczki, konwalie czy dwa różne, pospolite w Polsce gatunki dębów. Bo naukę biologii na poziomie podstawowym zaczyna się od pójścia w las. Tak tez i ja zrobiłem j nauczyłem się odróżniać brzozę omszoną od brodawkowatej, dąb szypułkowy od bezszypułkowego, wierzbę szarą od uszatej, itp. Czy jestem fachowcem? Skąd! Ale wiem czego nie wiem i gdzie tego szukać. Dobryszyccy nauczyciele tego nie chcą wiedzieć. Dowiedzieli by się bowiem, że nie wiedzą NIC. Podobnie jak waldemar m. Mają ambicję bycia Mistrzami a ominęli etap bycia czeladnikami. Przypomnienie im tego doprowadza ich do wściekłości. Wolą więc zmieniać rzeczywistość. I całkiem im to nieźle wychodzi. Podobnie jak nienawiść do ludzi mądrych a przynajmniej rozsądnych, którzy wiedzą, czego nie wiedzą i jak się mogą dowiedzieć.
I tak jest w każdej dziedzinie życia w Polsce. Nie tylko w systemie edukacji. Mądrego zadeptać, ośmieszyć, zlekceważyć. Tylko nie posłuchać. Myślenie w tym przypadku niestety boli. Przypomina o prawdzie: jesteśmy tak samo głupimi wieśniakami jak nasi przodkowie z folwarków czy ubogich gospodarstw. Ale opanowaliśmy liturgie i technikę ośmieszania ludzi mądrych. Bunt mas po polsku...

KOMENTARZE

 • @Autor
  To jest proszę Pana przypadłość ze sfery psychiatrii, bardzo bliska zespołowi kompulsyjno - obsesyjnemu, lub inaczej - nerwicy natręctw. Plus oczywiście lenistwo i bardzo wysokie mniemanie o sobie.
  Poprzez nieustanną chęć błyszczenia, waldemar.m jest wyjątkowym szkodnikiem. Bo wielu leniwcom, co to nie sięgną po literaturę fachową, robi z mózgu sieczkę.

  Pozdrawiam

  Ps. Niech Pan wymaluje ładną tabliczkę i sam przybije do tego wiązu. To szlachetne drzewo i wymaga właściwego nazwiska.
 • @jazgdyni 10:16:29
  Znam fajniejszy przykład :
  Szczecin - Park Kasprowicza - egzotyczne i ciekawe okazy oznakowane
  tabliczkami. Następca najpierw zamalowuje a potem usuwa wszystkie (prawie) tabliczki poprzednika, by po kilku latach stwierdzić że zawierały
  "rażace" błędy. Wyciagając z biblioteki stare wydawnictwo można dojść
  prawdy , ale niszczyciel tryumfuje, nie będzie się młody po parkach uczył
  za darmo !
 • @cyborg59 10:54:12
  To jest normalne chamstwo i głupota. Wyrastałem w liceum, które mieściło się w prześlicznym parku, a biolog, uroczy "Mops" dbał o drzewa, jak o własne dzieci. A były to okazy rzadkie i egzotyczne. Teraz cymbały nie potrafią odróżnić olchy od lipy, czy topoli od wierzby.

  Ja chcę tabliczek. Madrych.
 • @ autor
  Prof. Dakowski jasno napisał że jest weredykiem. Sprawdź sobie i przemyśl.
  A. Jadczyk podpowiada W.M i ma z tego kupę śmiechu.
  Takie palanty jak my, dają sie wciągnąć w "dyskusję" , dzięki temu nie
  przychodza im głupie myśli do głowy, takie jak sprawdzanie wykresów w
  raporcie smoleńskim.
 • @jazgdyni 11:00:41
  No popatrz dopiero teraz przeczytałem :
  ...//Powtarzają jeden za drugim, że milczenie jest złotem i nikomu nie przyjdzie do głowy, że
  Lepiej mówić o tym, o czym się myśli
  Niż milczeć, czort wie o czym! //.....
  Waadza strasznie chce wiedzieć o czym myślimy i przydzielać tematy do dyskusji. Najlepiej o teorii wzglądności !
 • racja!
  W heroiczny sposób marnujemy czas i wysiłki na wymyślanie rozwiązań już dawno przez innych wdrożonych. Tacy z nas mądrale i bogacze.
 • @jazgdyni 10:16:29
  Nie dam rady, już nie mieszkam w Polsce, przepraszam.
 • @Nathanel 13:24:37 & @ all
  Dziękuję za miłe słowa, także innym, którzy ten tekst skomentowali. Przepraszam, że ja nie komentowałem, ale najzwyczajniej w świecie zasnąłem korzystając z dobrodziejstw niedzieli.
 • Szkoda, że tylko 5* można wstawić.
  (Jak to dobrze, że ktoś głośno powiedział prawdę o naszym systemie tzw. szkolnictwa. Tak, ten król JEST nagi i żadne dąsy żadnych pedagoguf z misjom tego nie zmienią.)
 • @Maciej Ka 12:59:48
  tyle, że dobrze byłoby, gdyby Waldemar poznał choć podstawy fizyki, zanim weźmie się za jej obalanie ...
 • @Pirx 15:53:14
  #tyle, że dobrze byłoby, gdyby Waldemar poznał choć podstawy fizyki,#

  Po co, żeby być takim tępym jak waść i takim wszawym jak autor tej notki?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY