Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 296 komentarzy

skangurzały goj z Radomska

Jerzy.63 - Jestem głupi, głupszy ode mnie był tylko Sokrates, ten to już nic nie wiedział, frajer jeden. Jeszcze się tym chwalił, idiota! Tedy za niewinność zainkasował wyrok śmierci. Śmierć frajerom!!!

Rosja, Judasz Słowiańszczyzny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Panowie Opara i Wrzodak! Rosja nie jest krajem słowiańskim...

 Ryszard Opara, Zygmunt Wrzodak i kilku innych blogerów podnieciło się wizją schowania się pod „słowiański parasol Rosji” w dobie „zmierzchu Narodów”, „dyktatury banksterów” i innych apokaliptycznych zagrożeń dla polskości i bytu polskiego narodu. Dobrze byłoby się przyjrzeć pod czyje skrzydła mamy się schronić, by uratować swe narodowe istnienie. Otóż najwyższą władzą w krajach dawnej Słowiańszczyzny był wiec, czyli masowe zgromadzenie ludności,celem przedyskutowania najważniejszych, aktualnych problemów, głównie politycznych. Już w dośćwczesnym średniowieczu wiece zaczęły przekształcać się w sejmiki. Jak widać, ustrój pierwotnej Słowiańszczyzny łatwo i w naturalny sposób ewoluował w kierunku parlamentaryzmu. Nie dziwota więc, że te kraje słowiańskie. Które będą miały szczęście być suwerenem własnego losu wyewoluują w wiekach średnich w kierunku ustroju parlamentarnego. Będzie to przede wszystkim Polska,ale także północno-zachodnia część Wielkiej Rusi (Republika Nowogrodzka, w mniejszym stopniu Psków, w jeszcze mniejszym - Twer). Nie będzie takim krajem Moskwa ani jej wielka następczyni – Rosja. Przesiąknie ona bowiem duchem innego ustroju – chanatu tatarskiego, mało tego będzie umiała swój ustrój reformować (czynić machinę państwową bardziej doskonałą) korzystając z ...europejskich idei. Połączenie azjatyckiego ducha chanatu tatarskiego z kopiowaniem europejskich wzorców, wprowadzanych odgórnie z woli chana (cara, cesarza, genseka). Dopiero połączenie tych dwóch elementów da jej siłę, która uczyni z niej imperium o światowych ambicjach.

Średniowieczna Ruś nie znała takich pojęć jak idea Trzeciego Rzymu czy cezaropapizm. Tradycja nowożytnej Rosji opiera się na tych dwóch doktrynach i jest radykalnym zerwaniem ze słowiańską tradycją średniowiecznej Rusi. Wszystkie inne, importowane z Europy idee będą wtórne: czy to socjalizm, czy nawet prawosławie.

Bardzo bym chciał „schować się pod słowiański parasol Rosji”. Najpierw jednak trzeba by było odbudować słowiański charakter życia publicznego w tym kraju, bo Rosja (w przeciwieństwie do Rusi) nie jest krajem słowiańskim, ale chanatem zreformowanym.

Teraz już wiecie, „słowianofile”, dlaczego Roman Dmowski w Polityce polskiej i odbudowaniu państwa nazwał Rosję krajem na poły europejskim, na poły azjatyckim? Przecież na tym portalu nie brakuje wielbicieli jego pism, którzy go nie rozumieją...

 

Rosja nie tylko nie jest krajem słowiańskim (jeśli chodzi o jego polityczne porządki), i to właśnie Rosja tę Słowiańszczyznę zniszczyła, roztaczając po II wojnie światowej swój „parasol ochronny” nad całością ziem słowiańskich (może z wyjątkiem Jugosławii, ale tam też zapanował komunizm, czyli „chanat zbuntowany” i nie do końca podbity).

 

Rosja nowożytna jest wielkim, udanym oszustwem: udaje kraj słowiański a nim nie jest. (Jeśli chodzi o porządki w życiu publicznym), udaje kraj prawosławny i ...też nim nie jest, bo średniowieczne prawosławie nie znało cezaropapizmu.

Gotów jestem wreszcie powiedzieć (choć to niemodne), że nie była nawet krajem socjalistycznym. Ta idea – jak się wydaje - bynajmniej nie zbankrutowała, sądząc po charakterze Unii Europejskiej, a nie wydaje się, by Rosja szła tą drogą. Rosja kupowała każdą europejską ideę, jeśli gwarantowała jej usprawnienie machiny państwowej.

To nie Polska, ale Rosja jest Judaszem Słowiańszczyzny.

Chodzi o to, że aby Polska stała się Polską, najpierw Rosja musi się stać Rusią i zatracić swój mongolski charakter. Bo tylko spuścizna chanatu tatarskiego jest w Rosji czymś realnym i trwałym: chan może być reformatorem machiny państwowej (Iwan Groźny), reformatorem oświeceniowym (Piotr Wielki), rewolucjonistą-komunistą (Stalin), ale przede wszystkim musi być chanem. Jego następca (też koniecznie chan) bez trudu może wyrzec się idei poprzednika, z wyjątkiem idei bycia chanem, wszystkie inne idee są pozorne, warunkowe, czasowo ograniczone.

 

Rosja jest jak wirus, który zaszczepia naszym komórkom swój kod genetyczny i nasz organizm produkuje wirusy zamiast własnych komórek. Rosja, nie będąca krajem słowiańskim (z wyżej wymienionych powodów) wmawia nam, że jest najbardziej słowiańskim krajem, a my tę bzdurę kupujemy, uznając, że w imię słowiańskiej wspólnoty kulturowej mamy uznać ja za swego protektora. Kiedyś była krajem „najbardziej socjalistycznym” i znalazło się wielu, którzy w to uwierzyli. To też była bzdura.

 

Bez pomocy Bożej Opatrzności tego celu (demongolizacji Rosji) nie osiągniemy, bo też Rosja miała wyjątkowy talent do unicestwiania swych politycznych wrogów: począwszy od Wielkiego Nowogrodu, na tradycjach Rzeczypospolitej Polskiej skończywszy. My też musimy odbudowywać swoje życie publiczne od zera. Budujemy na gruzach.

 

Są wszelako pewne powody do optymizmu: ogłoszono kiedyś w postkomunistycznej Rosji plebiscyt na największą postać w jej historii. Kto wygrał?

Stalin? Nie.

Piotr Wielki? Nie.

Iwan Groźny? Nie.

Książę Nowogrodu, Aleksander Newski!

Zapewne Rosjanie uczynili tak z powodów niewłaściwych: nie ze względu na polityczne tradycje Nowogrodu, ale ze względu na patos zwycięstwa w bitwie newskiej.

Tak czy inaczej, jest to (nawet jeśli nieświadomy) krok we właściwym kierunku. I tak im dopomóż Bóg!

Bo też i Rosja nowożytna jest projektem głęboko antychrześcijańskim, herezją, nawet w ramach prawosławia.

A stroi się dziś w piórka „ostatnich obrońców wiary”. Wiadomo, wirus...

Pozwólmy jej wrócić na średniowieczne, chrześcijańskie tory.

 

KOMENTARZE

 • ------------ a może tak od poczatku ? ! WRESZCIE !!!
  ----chyba ,że Autor lepiej zna historię Rosji od nich samych -o naszej polskiej ,że nie wspomnę - wszak w 966r ZESZLIŚMY z DRZEW a Autor jako POLAK !! na tą wersję się zgadza ---- JA SIĘ NIE ZGADZAM !!! ----------


  ---------- zagłada od strony BIZANCJUM
  http://vimeo.com/82901597


  ---------ZAGŁADA OD STRONY ---RZYMU /WATYKANU

  https://www.youtube.com/watch?v=nOzyLJrZ9-U
 • Co za brednie.
  Jakiś wiec? A może majdan? Za sprawą wiecowania Polska upadła. Jakaś wynajęta przez obce ambasady hołota robiła wielki burdel z tych wieców. Jak można wciąż powtarzać te brednie??? Ile jeszcze katastrof potrzeba, aby nie pisano takich bredni???
 • @ninanonimowa 15:15:58
  Nie, z drzew zeszliśmy później. Jeszcze za czasów Łokietka Polska składała się głównie z drzew. Gdzieś tak w czasach Kazimierza Wielkiego akcja kolonizacyjna przybrała n sile. Przestaliśmy być krajem składającym się głównie z puszcz i lasów, zaczęło się regularne rolnictwo.
 • @vortex 15:36:37
  Cóż, Słowianie lubili wiecować zanim ktokolwiek wpadł na pomysł, że można wiec "wyreżyserować. Proszę nie wpadać w panikę, przyjedzie Putin i zrobi "porządek w Warszawie". Chętnych do poproszenia go o to (choćby tu) nie brakuje. A jak z porządkami przesadzi, to winnymi będą ci, którzy wiecowali. Tak, wiecowanie to straszna rzecz. Moskwa też jest tego zdania...
 • @Jerzy.63 15:50:22
  ---zdaje się ,że porządek robi !BERLIN / WATYKAN i TEL AVIV--nie zauważyłeś tego -dobry człowieku ???
 • @ninanonimowa 16:26:50
  Nie zauważyłem, by porządki robił Tel Aviv. Głosu Watykanu wyraźnie mi brakuje a Berlin z Moskwą działają wspólnie, nawet jeśli mają rozbieżne, docelowe interesy. Dobra kobieto...
 • @Jerzy.63 16:31:24
  ----jaki jest Twój interes ? w robieniu z własnej Ojczyzny -dziczy ??

  https://www.youtube.com/watch?v=SKoeIOfISu8&list=UUpdXoN2J3Irki8-9AWqtEsA&index=2
 • @ninanonimowa 16:35:48
  Wręcz przeciwnie. J ją własnie przed mongolską dziczą bronię. Bo jest na tym portalu bardzo popularna.
 • @Jerzy.63 16:40:07
  ------OK to masz jeszcze kilka innych portali -pokłócić się z nimi o swoje racje

  http://rodzimowierca.wordpress.com/tag/toporzel/
 • @ninanonimowa 16:56:07
  Nie zamierzam bronić każdego portalu. Neon24 był mi kiedyś bardziej bliski, ale od czasu kiedy poodchodzili z niego co cenniejsi blogerzy, odfrunął. I nad tym boleję... Ale ponieważ stara miłość nie rdzewieje, zdarzy mi się zabrać głos, gdy widzę, że błądzi...
 • @Jerzy.63 17:03:43
  Dobrze, że autor ostrzega przed pochopnym chowaniem się pod parasolami wschodu czy zachodu z paszportem niewolnika, zgodnie z dziś obowiązującym dekretem Bieruta i zakazem dyktowania żądań wg art. 104. pkt 1. Konstytucji III RP Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

  Pozdrawiam
 • @Jerzy.63 16:40:07
  Dziwnie piszesz, dziwny człowieczku. Chociaż, z drugiej strony, biorąc pod uwagę styl i wymowę tego tekstu łatwo się domyślić, kim jesteś.
  Dla mnie mongolska dzicz to Chazarowie - twoi pobratymcy.
 • @Jerzy.63
  Pomijając retorykę - zgadzam się z Pana poglądem tu przedstawionym.

  Myślę, że obecnie występuje w Rosji potrzeba samookreślenia drogi rozwojowej. Czy imperium carskie, czy też dążenie do elementów słowiańskich w systemie.

  Te słowiańskie elementy są jeszcze zauważalne i głęboko zakorzenione w narodzie rosyjskim.
  Rosja ma obecnie problemy - model imperialny upadł wraz z upadkiem ZSRR. Znaczy - nie sprawdził się. Potrzeba nowego podejścia wobec nieuniknionego starcia z Chinami. Rosji potrzebne jest zaplecze, którego nie da się "imperialnie" stworzyć, a "przyjaźń z Zachodem jest (Ukraina) taka jak z Hitlerem.

  Zatem - to Rosja potrzebuje Polski i jej idei cywilizacyjnej dającej perspektywę pewnej , stabilnej współpracy. Nam też powinno o to chodzić. I o miłości nawet nie należy wspominać.
  Tyle, że to nie może być współpraca z palantami typu Kaczyński/Tusk ci ludzie nie kierują się Polską Racją Stanu.
 • Desyjonizacji chyba ?
  "...tego celu (demongolizacji Rosji) nie osiągniemy.."

  >>> taki cel jest pozorny, realny to desyjonizacja - dotyczy zresztą nie tylko Rosji, ale też Polski , a (zwłaszcza) Ukrainy
  Pamiętajmy, że oligarchia ma w tych krajach taką proweniencję, nie ...'mongolską'
 • Głos rozsądku
  Brakuje tutaj na Neonie tak wyważonych opinii jak Pańska. Podzielam je w zupełności. Przez moment (kilka miesięcy temu) dałem się ponieść emocjom, że oto ktoś uciera nos, znienawidzonej hydrze atlantyckiej (ktoś czyli Putin). Jednak zaraz potem przyszło jedna refleksja, potem druga i teraz już wszystko jasne - imperialne państwo jak np Rosja, nigdy nie będzie trzymać się zasady poszanowania niezależności mniejszych, pokojowo nastawionych społeczności i narodów.
  Czy Rosja może być tzw mniejszym złem w naszej obecnej sytuacji? Musiałby nastąpić jakiś kataklizm wymiatający z Polski wszystkich uwikłanych w obecnej władzy, a Rosja musiałaby nie wtrącać się zupełnie w wybory na zmienionych zasadach nowej klasy rządzącej w Polsce, a ponieważ byłby to już jej protektorat - zwyczajnie wstawi swoich ludzi na stołki - którzy też będą brać w łapę od zachodnich potentatów w tyłku mając pomyślność Polaków.
 • @IvanKruk 21:44:21
  Czy moze byc jednak gorzej niz jest obecnie ? Kraj rozgrabiony, zadluzony na pokolenia, mlodzi bez perspektyw, starzy z malymi szansami na dostatnia starosc , nierzad zaklamany i antypolski! Chyba narod dotyka juz dna - od ktorego powinni odbic sie nowi, nieskorumpowani politycy.
  Mozna mowic roznie o Rosji, lecz trzeba jednak przyznac, ze rosyjski niedzwiedz pod "rzadami " WL.Putina powoli wstaje na nogi . Nie wydaje mi sie, ze to jest zla nowina dla Polakow. Osobiscie wole jakiekolwiek relacje z Rosja niz z banderowska Ukraina. Bowiem uklad z UE i Usraelem nie jest relacja, lecz wielka zaleznoscia i upadkiem ...
 • @strażnik nocy 18:11:27
  Trafiłeś sedno. Coś takiego jak koszerna wieprzowina u moich współbraci nie istnieje. Szalom!
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:08:14
  Nie wiem, czemu Pan stawia Kaczyńskiego i Tuska na jednej płaszczyźnie. Do Kaczyńskiego można mieć pretensje i do taktyki (która gwarantuje klęskę wyborczą) i nawet do strategii: stawianie na niepodległą silną Ukrainę przeciwko Rosji, co nie jest takie oczywiste, niemniej jest to człowiek, który ma poglądy. To autentyk. Tusk to podróbka: uprawia politykę poprzez ucieczkę od niej. Zaostrzył antyputinowską retorykę, bo mu z badań wyszło, że sondaże dla PO podskoczą (w końcu cały światowy mainstream jest przeciw Putinowi (w retoryce). Miałby się wyłamać? O ile można mieć do Kaczyńskiego zastrzeżenia, czy dobrze pojmuje polską rację stanu i czy używa właściwej taktyki do osiągnięcia swego celu (np. zwycięstwa wyborczego), o tyle Tusk nie kieruje się żadną racją stanu. On chce ygrać wybory. Reszta się nie liczy. Tak czy inaczej, Kaczyński politykę uprawia - Tusk nie.
 • @ekoludek 21:34:57
  Ale maja mongolską mentalność, bez względu na proweniencję.
  W "desyjonizacji" Ukrainy największe zasługi mają właśnie Ukraińcy: banderowcy, hajdamacy, Kozacy: "Żyd, Lach i sobaka wsje wira odnaka". Pasuje?
  Z "Chazarami" możemy mieć nie tylko sprzeczne, ale i wspólne interesy. A w chwilach klęski - jak widać - często jedziemy na jednym wózku. Wiedzieli o tym nasi polscy i "chazarscy" przodkowie. Stąd potęga I RP. I żyli w symbiozie nawzajem przenikając podobną mentalnością, ale trzymając się oddzielnie w takich kwestiach jak świadomość narodowa, religia i niektóre obyczaje.
 • @IvanKruk 21:44:21
  ---- a tak racjonalnie ! -Rosja to LUDZIE i o nich chodzi !! Putin dziś jest jutro ktoś inny -Naród ! miliony Rosjan o nich tak naprawdę chodzi
 • @Jerzy.63 00:04:48
  Co do obecnej Rosji, pełna zgoda.

  //Z "Chazarami" możemy mieć nie tylko sprzeczne, ale i wspólne interesy.//

  Interesy to robią wyłącznie oni, więc dla Polski to żaden interes :))
 • @ninanonimowa 00:09:53
  O to chodzi! Dlatego Rosja musi stracić swój mongolski charakter. By nie zapewniała biedy i przedwczesnego spokoju wiecznego milionom.
 • @Astra 00:18:08
  To zależy także od nas. Kto z góry zakłada, że z geszefciarzami może tylko stracić, lepiej niech się za geszeft nie bierze. Były też pomysły zlikwidowania wszystkich geszefciarzy. Tylko jak to się stało, że i my znaleźliśmy się po tej samej stronie eksperymentu co "Chazarzy". To jak, jedziemy na wspólnym wózku, czy nie?
 • @Jerzy.63 00:45:07
  //To jak, jedziemy na wspólnym wózku, czy nie?//

  Nie, nie jedziemy. Nie zgodzę się z Tobą.
  Masz prawo tak myśleć, ale ja uważam, że oni są naszymi wrogami tak jak Rosja.
  Niech sie przesiąda na swój wózek :))
 • @moher 02:19:20
  Zastanawiające jest to, że ten naród w czasach swej świetności wcale się "Chazarów" nie bał. Wraz ze skarleniem i zahukaniem przyszła i obawa przed "Chazarami".
 • @Jerzy.63 23:57:19
  W jednym zgoda; jak zwał, tak zwał - ale cały ten zestaw polityczny jest do d...

  Żadnym pocieszeniem, że Kaczyński jest politykiem - skoro uprawia politykę antypolską. To tylko gorzej.

  Konieczna wymiana całej tej klasy politycznej.
 • @Jerzy.63 23:42:31
  No to żałuj, że nie możesz spróbować np. dobrze przyrządzonego schabiku.
  Ale jest nadzieja: przejdź na protestantyzm. Jeden z filozofów nazwał go judaizmem z wieprzowiną....
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:02:30
  Oczywista oczywistość dla niektórych... Ale warto o tym przypominać - żeby w końcu naiwni uważający Kaczyńskiego (czy jakiegokolwiek polityka) za obrońcę polskich interesów zaczęli co nieco myśleć.
 • @moher 02:19:20
  Polska WWW i o to chodzi :)))

  //Gdzie Ty się uchowałaś w tym zahukanym narodzie, //

  Mam nadzieje, że jest nas więcej, tylko musimy sie poszukać :))
  SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • ----------- niemiecki katolicyzm -zamordował państwowość Polski
  http://odkrywcy.pl/kat,111394,title,Jak-krzyz-zastapil-Peruna,wid,14547890,wiadomosc.html?smg4sticaid=612c23
 • Nareszcie.
  Nareszcie ktoś mający pojęcie o historii i charakterze Rosji zechciał się wypowiedzieć. Nic dodać nic ująć.
  A jeśli p.oseł Wrzodak i jego kamanda mają takie ciśnienie na ruskich - przejście graniczne w Gołdapi jest otwarte 24 godziny na dobę.
  pozdrawiam
 • @Jerzy.63 03:36:13
  Otóż to.
  Dla Dawnych Polaków Żyd był komiczną postacią parającą się podłymi zajęciami. Dziś dla polactwa Żyd jest wszechmogącym demiurgiem, który zmarszczeniem brwi rozkłada gospodarkę.

  Gdyby przenieść w czasy dzisiejsze jakiegoś rycerza od Sobieskiego i gdyby posłuchał on skomlenia neonowych lamentków, tak to Żydzi męczą, dręczą i żyć nie dają, to uśmiałby się do łez myśląc, że to żart. A jak już połapałby się, że lamentki tak na poważnie, to po skomlących mordach natłukłby ile wlezie.
  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY